Rss Feed
 1. BLOGLOVIN KAPATILDI

  6 Kasım 2014

  bloglovin neden kapatıldı


  Son 1 yıldır sitelerin iki de bir kapanıp açılmasına öyle alıştık ki, nihayetinde tepki bile veremez olduk.
  Son şanslımız ise, işimiz düştüğünde baktığımız ama izleyicilerimizin bizi maille ve gayet de pratik şekilde takip etmesine, bloglarımızın da daha fazla hit almasına olanak sağlayan, blogger' a giremediğimiz zamanlarda da kurtarıcımız olmuş, hatta ilk çekiliş şartımız haline gelmiş olan Bloglovin.
  Siteye 28/10/2014 tarihi itibariyle ''İdari Tedbir'' gerekçesiyle ulaşım sağlanamıyor. Sebebi ya da hangi şikayetin değerlendirildiği konusu ise bilinmiyor... En nihayetinde belirli bir kitlenin kullandığı platform ve büyük kitleler de haberdar değil durumdan.
  Elbet de DNS değişikliği gibi yöntemlerle isteyen girebiliyor fakat Bloglovin' deki asıl amaç zaten sizin değil, takipçilerinizin postlarınızı okuyabilmesi olduğu için bu değişiklik de pek anlam ifade etmiyor.
  Şimdilik günlük maillerle idare edip, ilgimizi çeken postları, blog adresini yeni sekmeye yazarak idare edeceğiz.
  Umuyorum ki, (gerçekten gerekli ve istisna durumlar dışında) siteleri erişime kapatma gibi can sıkıcı ve çağ dışı müdahaleler artık son bulur.

  Belki başka hayatta, başka bir ülkede, DNS kodlarını değiştirmeden de kavuşuruz Bloglovin.

 2. 5 yorum:

  1. Çok üzücü ve bir o kadar da can sıkıcı bir durum malesef ...

  2. Buralı Olmayan dedi ki...

   Geçen haftada kapanmıştı ama ertesi gün açıldı.Dediğin gibi nasıl bir sebeple kapattılar ki.Aç-kapa yalamaya döndü iyice...

  3. umut sukran dedi ki...

   Evet aç- kapa oynuyorlar resmen...

  4. Bebe dedi ki...

   Bence bu iş hiç anlamayanların elinde. Bloglovin bir platform. İçerik ona ait değil ki? Kapatsan ne olacak? İşte bunu bilmeyip açıp açıp kapıyorlar gibi geliyor bana.

  5. nilgün aydın dedi ki...

   takipteyim siteme bekliyorum sizi de http://ciziyorumdikiyorum.blogspot.com.tr

  Yorum Gönder